Zavřít

Buďme v kontaktu

Potřebujete více informací?
Kontaktujte nás!

Napište nám Zavolejte nám
X
Nezávazně poptat

Lamino někdy označované LTD patří dnes k nejpoužívanějším materiálům ve výrobě nábytku. Je to cenově dostupný materiál, který je k mání ve stovkách dekorů od různých výrobců. Aktuální nabídku je třeba ověřit u nejbližšího dodavatele. Lamino je poměrně otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti. Je ideální k výrobě cenově dostupných skříní nebo například obývacích stěn a dalšího nábytku.

Od spousty truhlářů můžete slyšet, že lamino není materiál.., že pouze masiv…apod. Fakt ale je, že i z lamina je možné vytvořit nádherný nábytek. Lamino je určitě tvrdší, než masiv. Že není odolné proti vlhkosti? Masivní nábytek také ne.. Vyzkoušejte nalít vodu na nebo do skříňky z masivu. Voda se dostane pod povrchovou úpravu a škody jsou také neodstranitelné! To, že upřednostníte masivní dřevo by mělo mít spíše jiné důvody: prostě máte dřevo rádi, dřevo má pro Vás nějakou osobní hodnotu, nevadí Vám vyšší cena apod…

Jádro lamino desek tvoří DTD dřevotříska, která je polepená laminovacím papírem a ten je zalit melaminovou pryskyřicí. Vyrábějí se jednobarevné (unidekory), nebo v mnoha dezénech s povrchem: hladkým, matným, perlička, struktura dřeva i lesklé.